Jakie suplementy na włosy wybrać?

Po suplementy na włosy sięga mnóstwo kobiet oraz mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż niemal każdy marzy o lśniących i gęstych kosmykach. Zanim jednak sięgniemy po jakiś konkretny suplement, musimy być świadomi swoich oczekiwań. Najwięcej osób pragnie przyśpieszyć porost włosów oraz zapobiec ich nadmiernej utracie. Dobrych jakościowo suplementów warto poszukiwać przede wszystkim w aptekach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. 

Postaw na biotynę

Jeżeli dokucza nam nadmierne wypadanie włosów i powolny ich wzrost, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że cierpimy na niedobór biotyny. Określana jest ona często witaminą H bądź witaminą B7. Bogatym jej źródłem są między innymi drożdże. Suplementy na włosy z biotyną są w stanie nie tylko wzmocnić osłabione cebulki, ale również przyśpieszyć ich wzrost. Sprawią również, że kosmyki staną się silniejsze i nieco grubsze. Preparaty zawierające witaminę H mają najczęściej postać tabletek. Coraz częściej można spotkać się również z żelkami z biotyną. Wybierzmy więc taką formę suplementu, która najlepiej odpowiada naszym osobistym preferencjom. Osoby mające problem z połykaniem tabletek mogą być naprawdę zadowolone z żelków. Nie będzie to jednak dobra opcja dla łasuchów. Każdego dnia można bowiem spożyć ściśle określoną ilość żelków. Kluczem do sukcesu jest systematyczne przyjmowanie wybranego preparatu. Jeżeli chcemy jednak upewnić się co do tego, czy faktycznie doskwiera nam niedobór biotyny, wykonajmy stosowne badanie. 

A może tabletki ze skrzypem i pokrzywą?

Godne polecenia są nie tylko suplementy z biotyną. Jeżeli zależy nam na poprawie kondycji włosów, rozważmy również zakup suplementów z pokrzywą zwyczajną oraz skrzypem polnym. Są to zioła niesamowicie bogate w cenną krzemionkę. Odpowiada ona za silne wzmocnienie cebulek włosowych i hamuje ich wypadanie. Dzięki wymienionym ziołom w znaczącym stopniu można również przyśpieszyć porost kosmyków. Dzięki temu, zdecydowanie szybciej uzyskamy pożądaną długość włosów. Tabletki ze skrzypem i pokrzywą są doskonałe przede wszystkim dla osób ceniących sobie naturalne rozwiązania. Powinien korzystać z nich każdy, komu nie smakują klasyczne napary na bazie wymienionych ziół. Trzeba bowiem przyznać, że mają one dość charakterystyczny smak. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup tabletek z dodatkiem ziół pozyskiwanych z ekologicznych upraw. Będą one wolne od metali ciężkich, które bardzo niekorzystnie wpływają na stan naszego organizmu. Jeśli sięgamy po suplement ziołowy, upewnijmy się co do tego, że nie wchodzi on w jakieś interakcje ze stosowanymi przez nas na stałe lekami. W razie wątpliwości zawsze warto poradzić się doświadczonego lekarza rodzinnego. Bezpieczeństwo zawsze jest bowiem najważniejsze. 

Jakie jeszcze preparaty mogą pomóc?

Suplementy na włosy z biotyną oraz pokrzywą i skrzypem to nie jedyne preparaty, które przychodzą nam z pomocą. Jeżeli mamy problem z nadmierną utratą włosów lub chcemy po prostu wzmocnić je po zimie, sięgnijmy także po suplementy z cynkiem. Niedobór tego pierwiastka bardzo często dokucza nam w okresie jesiennego i wiosennego przesilenia. Dobrze byłoby więc uzupełnić jego poziom. Cynk bardzo korzystnie wpływa bowiem na stan naszych włosów, jak również skóry twarzy. Preparaty z selenem także mogą pomóc. Ostrożnie podchodźmy natomiast do suplementacji witamin A oraz E. Ich niedobór może co prawda doprowadzić do pogorszenia kondycji włosów, ale groźny jest także ich nadmiar. Zbyt wysoki poziom witamin A oraz E w organizmie może bowiem skutkować nadmiernym wypadaniem kosmyków oraz wyraźnym ich osłabieniem. Bez względu na to, na jaki suplement się decydujemy, pamiętajmy o regularnym jego stosowaniu. Należy także przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu konkretnego preparatu. Wskazana jest także cierpliwość. Rezultatów wynikających ze stosowania suplementów na włosy nie ujrzymy bowiem od razu. Pojawią się one po kilku tygodniach konkretnej kuracji. Czasami może ona wymagać powtórzenia, zwłaszcza jeśli problem związany z wypadaniem włosów jest poważny.